Didzis Šmits

Vikipēdijas lapa
Jump to navigation Jump to search
Didzis Šmits
Didzis Šmits in 2019.jpg
Didzis Šmits 2019. gadā
13. Saeimas deputāts

Dzimšanas dati 1975. gada 14. februārī (46 gadi)
Valsts karogs: Padomju Savienība Rīga, Latvijas PSR, PSRS (tagad Karogs: Latvija Latvija)
Tautība latvietis
Politiskā partija Jaunais laiks (2006-?)
Jaunlatvija (2009-?)
KPV LV (2018-2019)
Profesija uzņēmējs
Augstskola Latvijas Universitāte
Parīzes 11. Universitāte

Didzis Šmits (dzimis 1975. gada 14. februārī) ir latviešu uzņēmējs, lobists un politiķis. Ievēlēts 13. Saeimā no partijas KPV LV saraksta, taču no tās izstājies.

Beidzis Rīgas Franču liceju un Latvijas Universitāti (politikas zinātnes bakalaura grāds starptautiskajās attiecībās (1998)), kā arī Parīzes 11. Universitātē ieguvis maģistra grādu starptautisko organizāciju diplomātijā (2000).

Darbojies kā lobists. Bijis Latvijas Zivrūpnieku asociācijas prezidents (ievēlēts 2006. gada nogalē) un Latvijas Pārtikas uzņēmumu federācijas padomes priekšsēdētājs, kā arī Eiropas Krabju zvejas asociācijas vadītājs.

D. Šmita māsa ir māksliniece Gita Šmite, precējusies ar reklāmas un sabiedrisko attiecību speciālistu Ēriku Stendzenieku.[1]

Politiskā darbība[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

2004. gadā D. Šmits bija Tautas partijas ārlietu ministru Riharda Pīka un Arta Pabrika biroja vadītājs.[2]

Pats politikā iesaistījies 2005. gadā, kad nesekmīgi kandidēja Rojas pagasta padomes vēlēšanās no saraksta "Roja mūsu galvaspilsēta",[3] vēlāk kļūstot par deputātu.[nepieciešama atsauce]

2006. gadā, pirms 9. Saeimas vēlēšanām, iestājies partijā "Jaunais laiks", kļūstot arī par partijas Saeimas frakcijas konsultantu un preses sekretāru. 2009. gadā D. Šmits bija partijas "Jaunlatvija" dibinātāju skaitā, ievēlēts par partijas vadītāju un kandidēja Rīgas domes vēlēšanās, taču saraksts vēlētāju atbalstu neguva. 2010. gadā D. Šmits piedalās partiju apvienības "Par labu Latviju" dibināšanā, pārstāvot tajā partiju "Jaunlatvija", taču partijas kopsapulce vēlāk dalības ieceri noraidīja.

2018. gadā D. Šmits iestājās partijā "KPV LV", no tās saraksta tika ievēlēts 13. Saeimā. Veidojot Krišjāņa Kariņa valdību, D. Šmitam tajā bija paredzēts ekonomikas ministra portfelis, taču neilgi pirms balsojuma par valdības apstiprināšanu viņš no piedāvājuma atteicās.[4] 2019. gada Valsts prezidenta vēlēšanās viņš kandidēja uz Valsts prezidenta amatu, piekāpjoties Egilam Levitam. Vēlāk izstājies no KPV LV Saeimas frakcijas un partijas.

2021. gada maijā, kad KPV LV Saeimas frakciju bija pametuši virkne deputātu, tika paziņots, ka D. Šmits atgriezīsies frakcijas sastāvā, lai gan viņš nepiedalījās Saeimas sēdēs kopš Covid-19 pandēmijas laikā ieviestā Saeimas attālinātā darba sākuma.

Atsauces[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]