Ieva Brante

Vikipēdijas lapa
Ieva Brante
14. Saeimas deputāte
Amata sākums
2022. gada 15. decembris
Prezidents Egils Levits
Premjerministrs Arturs Krišjānis Kariņš

Dzimšanas dati 1979. gada 21. novembrī (43 gadi)
Dzīvo Valsts karogs: Latvija Rīga, Latvija
Politiskā partija Latvijas Reģionu apvienība

Ieva Brante (dzimusi 1979. gada 21. novembrī) ir latviešu juriste un politiķe. Šobrīd ir 14. Saeimas deputāte. Pārstāv Latvijas Reģionu apvienību un "Apvienoto sarakstu".

Dzīvesgājums[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Dzimusi 1979. gada 21. novembrī. 2012. gadā absolvēja studijas Biznesa augstskolā "Turība" un ieguva maģistra grādu tiesību zinātnē. Darbojusies juridiskajā privātpraksē un kā "Čakstes biedrības" valdes priekšsēdētāja.

Politiskā darbība[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

2018. gadā I. Brante nesekmīgi kandidēja 13. Saeimas vēlēšanās no Latvijas Reģionu apvienības. 2019. gadā kandidēja Eiropas Parlamenta vēlēšanās, bet tāpat netika ievēlēta.

2020. gada ārkārtas vēlēšanās viņa tika ievēlēta Rīgas domē no Nacionālās apvienības un Latvijas Reģionu apvienības kopējā saraksta.

2022. gada Saeimas vēlēšanās I. Brante kandidēja no "Apvienotā saraksta".[1] Sākotnēji I. Brante netika ievēlēta, bet 15. decembrī viņai apstiprināja 14. Saeimas deputāta pilnvaras, pēc tam, kad viņas partijas biedrs Didzis Šmits savas pilnvaras uz laiku nolika, lai darbotos Krišjāņa Kariņa Ministru kabinetā.[2]

Atsauces[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]