Artis Gustovskis

Vikipēdijas lapa
Jump to navigation Jump to search
Artis Gustovskis
12.Saeimas deputāts Artis Gustovskis (39628075601).jpg
Artis Gustovskis 2018. gadā
Saeimas deputāts

Dzimšanas dati 1967. gada 19. jūlijā (54 gadi)
Dzīvo Valsts karogs: Latvija Kurmāles pagasts, Kuldīgas novads, Latvija
Tautība latvietis
Politiskā partija Tautas partija (?- 2012)
Kuldīgas novadam (kopš 2012)
Profesija pedagogs
tūrisma organizators
Augstskola Latvijas Universitāte,
BA Turība

Artis Gustovskis (dzimis 1967. gada 19. jūlijā) ir latviešu pedagogs, tūrisma organizators un politiķis, arī gleznotājs un fotogrāfs. Bijis 12. Saeimas deputāts, ievēlēts no partijas "Vienotība" saraksta, kurā pārstāvēja reģionālo partiju "Kuldīgas novadam". Kopš 1997. gada vairākkārt bijis Kuldīgas pilsētas un novada pašvaldības deputāts.

Biogrāfija[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

1985. gadā beidzis Kuldīgas mākslas skolu. Mākslas studijas turpinājis Latvijas Universitātes Pedagoģijas un psiholoģijas fakultātē, Tēlotājas mākslas un amatu mācības katedrā pie māksliniekiem Jura Soikana, Jāņa Mitrevica, u.c., ko absolvējis 1992. gadā, pārsvarā gleznojot portretus eļļas tehnikā.[1] Vēlāk mākslinieciskajā darbībā nopietni pievērsies fotogrāfijai.

Profesionāli darbojies kā Kuldīgas un Kuldīgas novada tūrisma organizators. Bijis Kuldīgas tūrisma informācijas centra un Kurzemes tūrisma asociācijas vadītājs, darbojies pašvaldībā un ar tūrismu saistītās sabiedriskās organizācijās.

Politiskā darbība[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

A. Gustovskis ir Kuldīgas pašvaldības deputāts kopš 1997. gada, kad ievēlēts pilsētas domē no apvienības "Par Kuldīgu". 2001. gada pašvaldību vēlēšanās ievēlēts jau no Tautas partijas, kas ilgstoši bijis dominējošais politiskais spēks Kuldīgā un novadā.

Pēc Tautas partijas sairšanas A. Gustovskis 2012. gadā bija reģionālās partijas "Kuldīgas novadam" dibinātāju skaitā,[2] no tās saraksta ievēlēts pašvaldībā arī 2013. un 2017. gadā.

2014. gadā nesekmīgi kandidēja 12. Saeimas vēlēšanās no partijas "Vienotība" saraksta, pārstāvot tajā partiju "Kuldīgas novadam". 2018. gada janvārī kļuva par 12. Saeimas deputātu pēc tam, kad mandātu nolika no Kurzemes vēlēšanu apgabala ievēlētā bijusī Saeimas priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa. Kandidēja 13. Saeimas vēlēšanās no apvienības "Jaunā Vienotība" saraksta, taču netika ievēlēts. 2021. gada Latvijas pašvaldību vēlēšanās kandidēja uz vietu Kuldīgas novada domē no partijas "Kuldīgas novadam" saraksta, tomēr netika ievēlēts, paliekot pirmais "aiz svītras".

Atsauces[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]