Valdis Kalnozols

Vikipēdijas lapa
Jump to navigation Jump to search
Valdis Kalnozols
12.Saeimas deputāts Valdis Kalnozols (25494100035).jpg
Valdis Kalnozols 2016. gadā
Saeimas deputāts

Dzimšanas dati 1962. gada 14. maijā (56 gadi)
Valsts karogs: Padomju Savienība Rīga, Latvijas PSR, PSRS (tagad Karogs: Latvija Latvija)
Tautība latvietis
Politiskā partija
Dzīvesbiedrs(-e) Kristīne Kalnozola
Profesija celtnieks, uzņēmējs
Augstskola Rīgas Politehniskais institūts

Valdis Kalnozols (dzimis 1962. gada 14. maijā[1] Rīgā) ir latviešu uzņēmējs un politiķis, pārstāv Latvijas Zaļo partiju. 12. Saeimas deputāts, ievēlēts no Zaļo un Zemnieku savienības.

V. Kalnozols ir beidzis Rīgas 2. vidusskolu. Pēc Rīgas Politehniskais institūta Arhitektūras un celtniecības fakultātes beigšanas 1986. gadā darbojies par pasniedzēju profesionālās izglītības iestādēs. Bujis Rankas arodskolas direktora vietnieks mācību-ražošanas darbā no 1987. līdz 1992. gadam. No 1988. gada pievērsies uzņēmējdarbībai, kur darbojies sabiedriskās ēdināšanas, celtniecības un citās jomās. Ticis uzskatīts par miljonāru,[2] taču pēdējos gados uzņēmējdarbībā nav veicies.

Politiskā darbība[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

1997. gadā V. Kalnozols iestājies partijā "Tēvzemei un Brīvībai/LNNK". 2001. gadā no tās saraksta ievēlēts Rīgas domē. Pretendējis uz partijas priekšsēdētāja amatu 2002. gadā, taču nav saņēmis pietiekoši lielu partijas biedru atbalstu. 2003. gadā no no partijas izslēgts.

2008. gadā iestājies Latvijas Zaļajā partijā. 2014. gadā no Zaļo un Zemnieku savienības saraksta nesekmīgi kandidēja 12. Saeimas vēlēšanās.

2016. gadā viņš kļuva par 12. Saeimas deputātu Māra Kučinska vietā, kas ieņem Ministru prezidenta amatu un nolika deputāta mandātu uz šo laiku. Bija plānots, ka, Saeimai izdodot V. Kalnozolu kriminālvajāšanai par vieglu miesas bojājumu izdarīšanu bijušajai sievai, līdz tiesas lēmumam viņam būtu jāpārtrauc darbību Saeimā. Taču puses tiesvedībā vienojās par mierizlīgumu un deputāts varēja pildīt pienākumus.[3]

Privātā dzīve[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

V. Kalnozols ir bijis precējies trīs reizes, kopā visās laulībās dzimuši 6 bērni.[4] Pirmā sieva Ingūna Grīnerte. Meita no pirmās laulības Katrīna Kalnozola ir modele. Otrā sieva dizainere Larisa Pameščikova vainoja uzņēmēju vieglu miesas bojājumu nodarīšanā, par ko tika uzsākts kriminālprocess,[5] taču tas noslēdzās, pusēm vienojoties par mierizlīgumu. Trešā sieva Kristīne Kalnozola.

Atsauces[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Ārējās saites[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]