Valdis Kalnozols

Vikipēdijas lapa
Valdis Kalnozols
Valdis Kalnozols 2016. gadā
12. Saeimas deputāts
Amatā
2016. gada 18. februāris — 2018. gada 6. novembris
Prezidents
Premjerministrs

Dzimšanas dati 1962. gada 14. maijā (61 gads)
Valsts karogs: Padomju Savienība Rīga, Latvijas PSR, PSRS (tagad Karogs: Latvija Latvija)
Tautība latvietis
Politiskā partija
Dzīvesbiedrs(-e) Kristīne Kalnozola
Profesija celtnieks, uzņēmējs
Augstskola Rīgas Politehniskais institūts

Valdis Kalnozols (dzimis 1962. gada 14. maijā[1] Rīgā) ir latviešu uzņēmējs un politiķis, pārstāv Latvijas Zaļo partiju. Bijis 12. Saeimas deputāts, ievēlēts no Zaļo un Zemnieku savienības.

Biogrāfija[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

V. Kalnozols beidzis Rīgas 2. vidusskolu. Pēc Rīgas Politehniskā institūta Arhitektūras un celtniecības fakultātes beigšanas 1986. gadā darbojies par pasniedzēju profesionālās izglītības iestādēs. Bijis Rankas arodskolas direktora vietnieks mācību-ražošanas darbā no 1987. līdz 1992. gadam. No 1988. gada pievērsies uzņēmējdarbībai, kur darbojies sabiedriskās ēdināšanas, celtniecības un citās jomās. V. Kalnozols ir uzņēmumu SIA "Ramirent", SIA BKB, SIA "Jumurdas viesnīca", SIA "OK Būvmateriāli", SIA "Kalnozols celtniecība", SIA "Grāmatvedības aģentūra", SIA "Ranka K" u.c. dibinatājs. Ticis uzskatīts par miljonāru,[2] taču pēdējos gados uzņēmējdarbībā nav veicies.

Politiskā darbība[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

1997. gadā V. Kalnozols iestājies partijā "Tēvzemei un Brīvībai/LNNK". 2001. gadā no tās saraksta ievēlēts Rīgas domē. Pretendējis uz partijas priekšsēdētāja amatu 2002. gadā, taču nav saņēmis pietiekoši lielu partijas biedru atbalstu. 2003. gadā no partijas izslēgts.

2008. gadā iestājies Latvijas Zaļajā partijā. 2014. gadā no Zaļo un Zemnieku savienības saraksta nesekmīgi kandidēja 12. Saeimas vēlēšanās.

2016. gadā viņš kļuva par 12. Saeimas deputātu Māra Kučinska vietā, kas ieņēma Ministru prezidenta amatu un uz šo laiku nolika deputāta mandātu. Bija plānots, ka Saeimai, izdodot V. Kalnozolu kriminālvajāšanai par vieglu miesas bojājumu izdarīšanu bijušajai sievai, viņam līdz tiesas lēmumam būtu jāpārtrauc darbība Saeimā. Taču puses tiesvedībā vienojās par mierizlīgumu un deputāts turpināja pildīt pienākumus.[3] 13. Saeimas vēlēšanās kandidēja no Zaļo un Zemnieku savienības, taču netika ievēlēts.

Privātā dzīve[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

V. Kalnozols ir precējies trīs reizes, kopā visās laulībās dzimuši 6 bērni.[4] Pirmā sieva — Ingūna Grīnerte. Meita no pirmās laulības Katrīna Kalnozola ir modele. Otrā sieva, dizainere Larisa Pomeščikova vainoja uzņēmēju vieglu miesas bojājumu nodarīšanā, par ko tika uzsākts kriminālprocess,[5] taču tas noslēdzās, pusēm vienojoties par mierizlīgumu. Trešā sieva — Kristīne Kalnozola.

Atsauces[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Ārējās saites[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]