Ainārs Mežulis

Vikipēdijas lapa
Ainārs Mežulis
Ainārs Mežulis 2014. gadā
12. Saeimas deputāts
Amatā
2014. gada 5. novembris — 2018. gada 6. novembris
Prezidents
Premjerministrs
Smiltenes novada domes priekšsēdētājs
Amatā
2009. gada 1. jūlijs — 2014. gada 3. novembris
Prezidents
Premjerministrs
Priekštecis amats izveidots
Pēctecis Gints Kukainis

Dzimšanas dati 1962. gada 18. martā (61 gads)
Valsts karogs: Padomju Savienība Smiltene, Latvijas PSR, PSRS (tagad Karogs: Latvija Latvija)
Dzīvo Valsts karogs: Latvija Smiltene, Latvija
Tautība latvietis
Politiskā partija
Profesija filologs, pedagogs
Augstskola Latvijas Valsts Universitāte

Ainārs Mežulis (dzimis 1962. gada 18. martā Smiltenē) ir latviešu filologs, pedagogs, sabiedriskais darbinieks un politiķis. Šobrīd viņš ir Latvijas Investīciju attīstības aģentūras pārstāvniecības vadītājs Ukrainā,[1] kā arī Smiltenes novada domes deputāts. Bijis 12. Saeimas deputāts un Smiltenes pilsētas domes priekšsēdētājs. Bijis vairāku partiju biedrs, šobrīd — bezpartijisks.

Dzīvesgājums[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

1985. gadā absolvējis Latvijas Valsts Universitātes Filoloģijas fakultāti.

Pirms pievērsies pašvaldības darbam un politikai, A. Mežulis bijis latviešu valodas skolotājs un Smiltenes ģimnāzijas direktors. Par skolas direktoru kļuvis 26 gadu vecumā.[2]

2023. gadā A. Mežulis ir Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras pārstāvniecības Ukrainā vadītājs.[3] Viņa pārziņā ir daudzi ar atbalstu Ukrainai sasitīti jautājumi.

Politiskā darbība[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

1997. gada pašvaldību vēlēšanās A. Mežulis tika ievēlēts Smiltenes pilsētas domē no saraksta "Smiltenei". Tāpat vēlētāju atbalstu guvis arī 2001. gada vēlēšanās, kad tika ievēlēts no partijas "Latvijas Ceļš" saraksta, un tika ievēlēts arī par domes priekšsēdētāju. Šo amatu saglabāja arī pēc 2005. gada pašvaldību vēlēšanām.

Īslaicīgi pievienojies partijai "Jaunais laiks", no kuras gan 2006. gadā izstājies, 2007. gadā iestājoties Latvijas Pirmajā partijā. 2009. gada pašvaldību vēlēšanās atkal ievēlēts Smiltenes novada domē, tagad no partijas LPP/LC saraksta, kā arī atkārtoti ievēlēts par domes priekšsēdētāju.[4]

2011. gadā A. Mežulis izstājās no partijas LPP/LC. 2013. gada pašvaldību vēlēšanās kandidēja kā partijas "Reģionu alianse" biers, ievēlēts Smiltenes novada domē, ievēlēts par domes priekšsēdētāju.

Drīz pēc tam A. Mežulis kļuva par vēl citas partijas — Latvijas Zemnieku savienības (LZS) — biedru un 2014. gadā tika ievēlēts 12. Saeimā no Zaļo un Zemnieku savienības. Parlamentā strādājis valsts pārvaldes un pašvaldības, ilgtspējīgas attīstības, valsts pārvaldes un pašvaldības komisijās. Darbojies arī izglītības, kultūras un zinātnes komisijas sporta apakškomisijā, ārlietu komisijas Baltijas lietu apakškomisijā, valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas pašvaldību sistēmas pilnveidošanas apakškomisijā, kā arī Parlamentārās izmeklēšanas komisijā par valsts nozagšanas pazīmēm un pirmstiesas izmeklēšanas kvalitāti kriminālprocesā.[5] No šī paša politiskā spēka kandidēja arī 13. Saeimas vēlēšanās 2018. gadā, taču netika ievēlēts.

2021. gada pašvaldību vēlēšanās ievēlēts Smiltenes novada domē no Latvijas Zemnieku savienības un Latvijas Reģionu apvienības kopējā saraksta. Darbojas kā domes finanšu un attīstības jautājumu pastāvīgās komitejas un Sociālo un veselības jautājumu pastāvīgās komitejas loceklis.[6] 2022. gadā izstājies no Latvijas Zemnieku savienības, jo A. Mežuli LZS neapmierinot tas, ka daudzas lietas netiekot atklāti izrunātas. "Ir faktori, kas jau sen bija jāatrisina," politiķis sacījis intervijā laikrakstam "Latvijas avīze". Viņaprāt, šajā laikā nebija pieļaujama politiskā spēka šķelšanās. Tika arī izplatīta informācija, ka Saeimas vēlēšanās A. Mežulis neplāno kandidēt un citā partijā nestāsies, taču varētu iesaistīties uzņēmēja Ulda Pīlēna veidotajā "Apvienotajā sarakstā".

Atsauces[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

  1. «Ainārs Mežulis - Zaļo un Zemnieku savienība, Politiskā partija "Latvijas Reģionu Apvienība" / Pašvaldību vēlēšanas 2021». www.lsm.lv (latviešu). Skatīts: 2022-07-14.
  2. «Mazpilsētas māksla Rīgā». www.diena.lv. Skatīts: 2023-03-24.
  3. «LIAA pārstāvniecība Ukrainā | Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra». www.liaa.gov.lv (latviešu). Skatīts: 2023-03-24.
  4. «Uz vēlēšanām ar citu partijas piederību». www.diena.lv. Skatīts: 2023-03-24.
  5. «Ainārs Mežulis - Latvijas Republikas 12.Saeima». titania.saeima.lv. Skatīts: 2022-07-14.
  6. Olegs Boldirevs v1, Emils Brass v2. «Deputāti». Smiltene (latviešu). Skatīts: 2022-07-14.