Aldis Adamovičs

Vikipēdijas lapa
Jump to navigation Jump to search
Aldis Adamovičs
12.Saeimas deputāts Aldis Adamovičs (16002351761).jpg
Aldis Adamovičs 2014. gadā
Saeimas deputāts

Dzimšanas dati 1970. gada 17. februārī (51 gads)
Valsts karogs: Padomju Savienība Preiļi, Latvijas PSR, PSRS (tagad Karogs: Latvija Latvija)
Dzīvo Valsts karogs: Latvija Preiļi, Latvija
Tautība latvietis
Politiskā partija Tautas partija (2001-2011)
Latgales partija (kopš 2012)
Profesija ģeogrāfijas skolotājs
Augstskola Latvijas Universitāte

Aldis Adamovičs (dzimis 1970. gada 17. februārī Preiļos[1]) ir latviešu pedagogs un politiķis, "Latgales partijas" (iepriekš "Tautas partijas") biedrs. Šobrīd darbojas 13. Saeimā, bijis arī 12. Saeimas deputāts un Preiļu novada domes priekšsēdētājs (2006—2014).

Biogrāfija[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

A. Adamovičs ir absolvējis Preiļu 1. vidusskolu un Latvijas Universitātes Ģeogrāfijas un Zemes zinātņu fakultāti. Maģistra grādu ieguvis 1999. gadā. Pēc studiju beigām strādājis par ģeogrāfijas un fizkultūras skolotāju dzimtajos Preiļos.[2] No 1996. gada A. Adamovičs bija Preiļu 1. pamatskolas direktors.

A. Adamovičs ir precējies, ģimenē ir četri bērni.

Politiskā darbība[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

1997. gada pašvaldību vēlēšanās A. Adamovičs tika ievēlēts Preiļu pilsētas domē no saraksta "Mēs pilsētai". Sekojošajās 2001. gada vēlēšanās kandidēja uz vietu Preiļu novada domē no Tautas partijas, taču netika ievēlēts. 2005. gada vēlēšanās ievēlēts Preiļu novada domē un ievēlēts par domes priekšsēdētāja vietnieku. 2006. gadā, pēc tam, kad līdšinējais domes priekšsēdētājs Jānis Eglītis tika ievēlēts Saeimā, A. Adamoviču ievēlēja par Preiļu novada domes priekšsēdētāju. 2009. gada pašvaldību vēlēšanās atkal ievēlēts Preiļu novada domē un atkārtoti ievēlēts par domes priekšsēdētāju.

2012. gadā A. Adamovičs bija Latgales partijas dibinātāju skaitā, dibināšanas kongresā ievēlēts par partijas priekšsēdētāju. 2013. gadā ievēlēts Preiļu novada domē no Latgales partijas, Nacionālās apvienības un Latvijas Zemnieku savienības kopējā saraksta, atkārtoti ievēlēts par domes priekšsēdētāju.

2014. gadā kandidēja Eiropas Parlamenta vēlēšanās no Latvijas Reģionu apvienības saraksta, nebūdams tās biedrs. Šajā pašā gadā ievēlēts 12. Saeimā no partijas "Vienotība" saraksta, pārstāvot tajā Latgales partiju. Atkārtoti par Saeimas deputātu kļuva 2018. gadā, kad ievēlēts 13. Saeimā no apvienības "Jaunā Vienotība" saraksta (joprojām pārstāvot Latgales partiju). 13. Saeimā darbojas kā "Jaunās Vienotības" frakcijas priekšsēdētāja Ainara Latkovska biedrs.

2020. gada oktobrī pēc KNAB lūguma Saeima piekrita izdot A. Adamoviču kriminālvajāšanai par iespējamu krāpšanu, dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu un dienesta viltojumu saistībā ar ārpus Rīgas dzīvojošajiem deputātiem pienākošos kompensāciju. Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesa 2021. gada 5. augustā par transporta un dzīvojamo telpu īres kompensāciju izkrāpšanu piesprieda A. Adamovičam naudas sodu.[3]

Atsauces[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Ārējās saites[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]