Jūlija Stepaņenko

Vikipēdijas lapa
Jump to navigation Jump to search
Jūlija Stepaņenko
13.Saeimas deputātu svinīgais solījums (44868633025).jpg
Jūlija Stepaņenko 2018. gadā
Saeimas deputāte

Dzimšanas dati 1977. gada 1. septembrī (41 gads)
Dzīvo Valsts karogs: Latvija Rīga, Latvija
Politiskā partija Gods kalpot Rīgai
Profesija juriste, advokāte
Augstskola Latvijas Universitāte

Jūlija Stepaņenko (dzimusi 1977. gada 1. septembrī) ir Latvijas juriste, advokāte un politiķe. 13. Saeimas deputāte, kur ievēlēta no partijas "Saskaņa" saraksta, bet ir tās sadarbības partnera partijas "Gods kalpot Rīgai" biedre un Saeimā darbojas kā ārpusfrakciju deputāte. Bija ievēlēta arī 12. Saeimā.

1996. gadā pabeigusi mācības Rīgas Centra humanitārajā ģimnāzijā, 2001. gadā absolvējusi Latvijas Universitāti tiesību zinātņu specialitātē.[1]

Strādājusi uzņēmumā "Latvijas Finieris" par juristi, 2011. gadā kļuvusi par individuāli praktizējošu zvērinātu advokāti.[2]

Precējusies ar politķi, Rīgas domes deputātu un partijas biedru Vjačeslavu Stepaņenko.[3]

Politiskā darbība[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

2014. gadā J. Stepaņenko tika ievēlēta 12. Saeimā no partijas "Saskaņa" saraksta, tajā pārstāvot tās sadarbības partneri partiju "Gods kalpot Rīgai". 2018. gada rudenī ievēlēta arī 13. Saeimā no partijas "Saskaņa" saraksta, taču, vēl nesākoties Saeimas darbam, frakcijas "Saskaņa" vadība aicināja viņu kļūt par pie frakcijām nepiederošu deputāti, kam J. Stepaņenko piekrita, noslēdzot īpašu vienošanos par turpmāko sadarbību. J. Stepaņenko 13.Saeimā darbojas Juridiskajā komisijā, Eiropas lietu komisijā, Tiesu politikas apakškomisijā un Krimināltiesību politikas apakškomisijā.

Atsauces[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

  1. «Jūlija Stepaņenko — 12. Saeimas vēlēšanas». CVK.lv. Centrālā vēlēšanu komisija. Skatīts: 2014. gada 25. oktobrī.
  2. «Augstākās tiesas priekšsēdētājs pieņem ģenerāļa Lieljukša un vēl divdesmit advokātu zvērestu». At.gov.lv. Arhivēts no oriģināla, laiks: 2016. gada 4. martā. Skatīts: 2014. gada 25. oktobrī.
  3. Stepaņenko no 1.marta vairs nedrīkst piedalīties Saeimas «Saskaņas» frakcijas sēdēs TVnet