Veckalsnavas luterāņu baznīca

Vikipēdijas lapa
Veckalsnavas baznīcas drupas
Veckalsnavas baznīca 1930. gadā

Veckalsnavas (arī Kalsnavas) luterāņu baznīca bija baznīca Madonas novada Kalsnavas pagastā, kas šobrīd atrodas drupu stāvoklī. Baznīca atrodas netālu no autoceļa P37 (Pļaviņas-Madona) un Kalsnavas ezera.

Kalsnavas baznīcas hronika vēsta, ka pirmā Veckalsnavas luterāņu baznīca bijusi ļoti veca koka ēka, kurai tornis jau sen kā bijis noņemts. Pat pēc baznīcas grāmatām tās vecums nav nosakāms. Pirmā Veckalsnavas baznīca gājusi bojā 1643. gadā.[1] Ziņas par tagadējo mūra baznīcu parādās 1774. gadā, kad baznīcas grāmatā ir veiktas atzīmes par akmeņu pievešanu jaunajai baznīcai. 1830. gadā tie vēl stāv neizmantoti, bet vēlāk pamazām tiek uzsākta tagadējās mūra baznīcas būvniecība, kura pabeigta 1835. gadā, kad jaunā baznīca arī tiek iesvētīta. No 1908. gada līdz 1918. gadam Kalsnavas draudzes mācītājs bija latviešu rakstnieks un politiķis Andrievs Niedra.

1944. gadā, Otrā pasaules kara laikā, baznīca tika sagrauta.[1]

Pēc Latvijas neatkarības atjaunošanas baznīcas drupas un tuvējā apkārtne sakopta. Tagad baznīcas drupas vasarās tiek izmantotas kā norises vieta dievkalpojumiem, laulību ceremonijām un garīgās mūzikas koncertiem.[2]

Attēli[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Atsauces[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

  1. 1,0 1,1 «Zudusī Latvija - Kalsnavas luterāņu baznīcas drupas». www.zudusilatvija.lv. Skatīts: 2022-04-27.
  2. «Veckalsnavas luterāņu baznīcas drupas». Skatīts: 2022-04-27.

Ārējās saites[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]