Gatis Eglītis

Vikipēdijas lapa
Jump to navigation Jump to search
Gatis Eglītis
13.Saeimas deputātu svinīgais solījums (45781402131).jpg
Gatis Eglītis 2018. gadā
Saeimas deputāts
Prezidents
Premjerministrs Arturs Krišjānis Kariņš

Dzimšanas dati 1978. gada 4. decembrī (41 gads)
Valsts karogs: Padomju Savienība Dobele, Latvijas PSR, PSRS (tagad Karogs: Latvija Latvija)
Dzīvo Valsts karogs: Latvija Plieņciems, Engures novads, Latvija
Tautība latvietis
Politiskā partija Jaunā konservatīvā partija (kopš ?)
Augstskola Rīgas Ekonomikas augstskola
Vīnes Diplomātijas akadēmija
Hopkinsa Universitāte Itālijā

Gatis Eglītis (dzimis 1978. gada 4. decembrī Dobelē) ir latviešu ierēdnis un politiķis, 13. Saeimas deputāts, pārstāv Jauno konservatīvo partiju.

Biogrāfija[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Beidzis Dobeles ģimnāziju. Augstāko izglītību ieguvis Rīgas Ekonomikas augstskolā, Vīnes Diplomātijas akadēmijā un Hopkinsa Universitātē Itālijā. Studējis arī Dānijā.

Pēc studiju beigām G. Eglītis strādājis Ārlietu ministrijā ar ārējās ekonomiskās sadarbības un drošības (NATO) jautājumiem. 2005. gadā uzsācis darba gaitas Eiropas Savienības institūcijās Briselē, 8 gadus strādājot Eiropas Komisijā ar Latvijas ekonomikas, finanšu un budžeta uzraudzības jautājumiem.[1]

2015. gadā G. Eglītis kļuva par Ministru prezidentes Laimdotas Straujumas padomnieku ekonomikas jautājumos, bet 2016. gadā — par ekonomikas ministra Arvila Ašeradena padomnieku līdzīgā jomā.

G. Eglītis ir trīs bērnu tēvs. Pārvalda latviešu, angļu, krievu, dāņu un itāļu valodas. Daudz ceļojis, apmeklējis 89 valstis.[1]

Politiskā darbība[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

2018. gadā G. Eglītis tika ievēlēts 13. Saeimā no Jaunās konservatīvās partijas. 2019. gadā kandidēja arī Eiropas Parlamenta vēlēšanās, taču partija nesaņēma pietiekošu vēlētāju atbalstu, lai nokļūtu Eiropas Parlamentā.

Atsauces[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]