Pāriet uz saturu

Indulis Ozols

Vikipēdijas lapa
Indulis Ozols
Latvijas Republikas Augstākās Padomes deputāts

Dzimšanas dati 1933. gada 30. jūnijā (90 gadi)
Valsts karogs: Latvija Rīga, Latvija
Dzīvesbiedrs(-e) Māra
Bērni Ainārs
Profesija ekonomists

Indulis Ozols (1933) ir latviešu ekonomists un sabiedriskais darbinieks, bijušais Latvijas Augstākās Padomes deputāts un Latvijas basketbola savienības prezidents (1992—1995).

Dzīvesgājums[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Dzimis 1933. gada 30. jūnijā Rīgā[1]. Strādāja par Latvijas PSR Veselības aizsardzības ministrijas Darba un pārvaldes zinātniskās organizācijas centra direktoru.

Atmodas kustības laikā Ozols iesaistījās Latvijas Tautas frontes nodaļas veidošanā. 1990. gadā viņu ievēlēja par Latvijas Augstākās Padomes deputātu no 6. Rīgas vēlēšanu apgabala, 1990. gada 4. maijā Ozols nobalsoja par Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanu.[2] Viņš bija Balsu skaitīšanas komisijas priekšsēdētājs un Apvienotās budžeta komisijas priekšsēdētāja vietnieks.

Pēc deputāta pilnvaru beigām Ozols strādāja par Veselības aizsardzības ministrijas Darba organizācijas centra direktoru, vēlāk par "Rīgas modeļu nama" vadītāju. 2004. gadā tika ierosināta krimināllieta par viņa piekaušanu Ģertrūdes ielā 44.[3]

Apbalvojumi[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

2000. gadā Ozolu apbalvoja ar trešās šķiras Triju Zvaigžņu ordeni un goda zīmi par piedalīšanos 1991. gada janvāra barikāžu laika notikumos.

Literatūra[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

  • Tālavs Jundzis. 4. maijs: Rakstu, atmin̦u un dokumentu krājums par Neatkarības deklarāciju. Fonds "Latvijas Vēsture", 2000.

Atsauces[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]