Stefans Rāzna

Vikipēdijas lapa
Stefans Rāzna
Latvijas Republikas Augstākās Padomes deputāts

Dzimšanas dati 1951. gada 19. jūnijā (72 gadi)
Valsts karogs: Padomju Savienība Bebrenes pagasts, Latvijas PSR, PSRS (tagad Karogs: Latvija Latvija)
Dzīvo Valsts karogs: Latvija Bleivi (Bebrenes pagasts), Bebrenes pagasts, Latvija
Politiskā partija Latvijas Zemnieku savienība
Dzīvesbiedrs(-e) Lenvija Rāzna
Bērni trīs dēli
Profesija lauksaimnieks
Augstskola LLA

Stefans Rāzna (dzimis 1951. gada 19. jūnijā Bebrenes pagastā) ir latviešu uzņēmējs, politiķis un pašvaldību darbinieks, bijušais Latvijas Augstākās Padomes deputāts. Ilggadējs Ilūkstes novada domes priekšsēdētājs, pārstāv Latvijas Zemnieku savienību.

Dzīvesgājums[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Dzimis 1951. gada 19. jūnijā Bebrenes pagastā zemnieka ģimenē. Studēja Latvijas Lauksaimniecības akadēmijas Mehanizācijas fakultātē. Kopš 1974. gada strādāja par Bebrenes sovhoztehnikuma galveno inženieri.

Atmodas kustības laikā 1988. gadā Rāzna kļuva par zemnieku saimniecības “Teikas” īpašnieku. Iesaistījies Latvijas Tautas frontē (LTF), viņu ievēlēja par Tautas frontes pirmās un otrās domes locekli un LTF valdes locekli. 1990. gadā S. Rāznu ievēlēja par Latvijas Augstākās Padomes deputātu no 120. Ilūkstes vēlēšanu apgabala, 1990. gada 4. maijā balsojis par Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanu.[1]

1993. gadā S. Rāzna kļuva par kooperatīvās sabiedrības “Tehniskais centrs” valdes priekšsēdētāju un SIA “TC konstrukcijas” direktoru.[2]

2005. gada pašvaldību vēlēšanās S. Rāznu ievēlēja Ilūkstes novada domē no Latvijas Zemnieku savienības saraksta un ievēlēja arī par domes priekšsēdētāju. Līdzīgi vēlētāju atbalstu guvis arī trīs sekojošajās pašvaldību vēlēšanās, vienmēr tiekot ievēlēts arī par domes priekšsēdētāju.

Apbalvojumi[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

2000. gadā S. Rāznu apbalvoja ar trešās šķiras Triju Zvaigžņu ordeni.

Atsauces[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]