Arturs Punovskis

Vikipēdijas lapa
Jump to navigation Jump to search
Arturs Punovskis
Latvijas Republikas Augstākās Padomes deputāts

Dzimšanas dati 1957. gads
Sahalīna, Krievijas PFSR (tagad Karogs: Krievija Krievija)
Profesija inženieris
Augstskola Rīgas Politehniskais institūts

Arturs Punovskis (1957) ir latviešu inženieris un sabiedriskais darbinieks, bijušais Latvijas Augstākās Padomes deputāts.

Dzīvesgājums[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Dzimis 1957. gadā Sahalīnā. Pēc studijām Rīgas Politehniskajā institūtā strādāja par inženieri. Atmodas kustības laikā Punovskis iesaistījās Latvijas Tautas frontes (LTF) veidošanā. 1989. gada 10. decembrī Latvijas PSR vietējo padomju vēlēšanās viņu ievēlēja par Rīgas darbaļaužu deputātu padomes (TDP) deputātu un Rīgas pilsētas Proletāriešu rajona TDP priekšsēdētāju.

1990. gadā viņu ievēlēja par Latvijas Augstākās Padomes deputātu no 55. Rīgas vēlēšanu apgabala, 1990. gada 4. maijā Punovskis nobalsoja par Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanu.[1] Darbojās Arhitektūras un celtniecības, enerģētikas, transporta un informātikas komisijā.

Pēc deputāta pilnvaru beigām Artūrs Punovskis nodibināja SIA "Apsargs", vēlāk bija a/s "Falck Apsargs" valdes priekšsēdētājs.

Apbalvojumi[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

2000. gadā Punovski apbalvoja ar trešās šķiras Triju Zvaigžņu ordeni un goda zīmi par piedalīšanos 1991. gada janvāra barikāžu laika notikumos.

Literatūra[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

  • Tālavs Jundzis. 4. maijs: Rakstu, atmin̦u un dokumentu krājums par Neatkarības deklarāciju. Fonds "Latvijas Vēsture", 2000.

Atsauces[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

  1. Latvijas Republikas Augstākās Padomes vēlēšanas Archived 2019. gada 23. decembrī, Wayback Machine vietnē. saeima.lv