Antons Buls

Vikipēdijas lapa
Antons Buls
Latvijas Republikas Augstākās Padomes deputāts

Dzimšanas dati 1934. gada 23. novembrī (89 gadi)
Briģu pagasts, Karogs: Latvija Latvija
Tautība latvietis
Dzīvesbiedrs(-e) Ruta Bula
Bērni divi dēli
Profesija ekonomists
Augstskola Latvijas Universitāte

Triju zvaigžņu ordenis

Antons Buls (dzimis 1934. gada 23. novembrī Briģu pagastā) ir latviešu tautsaimnieks un sabiedriskais darbinieks, bijušais Latvijas Augstākās Padomes deputāts.

Dzīvesgājums[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Dzimis 1934. gada 23. novembrī Briģu pagastā četru bērnu zemnieku ģimenē. Mācījās Briģu pamatskolā, tad Nirzas septiņgadīgajā skolā un Ludzas ekonomiskajā tehnikumā, 1953. gadā ieguva grāmatveža specialitāti. Studēja LVU Ekonomikas fakultātē, 1957. gada martā atskaitīts no 4. kursa par neatbilstošiem uzskatiem. Pēc dienesta padomju armijā 1960. gadā atsāka neklātienes studijas LVU Tautsaimniecības ekonomikas specialitātē un 1964. gadā ieguva ekonomista kvalifikāciju. Strādājis Rīgas radiorūpnīcā par normētāju un ekonomistu, tad Olaines plastmasu pārstrādāšanas rūpnīcā par darba organizācijas un algu daļas vadītāja vietnieku un vadītāju, Olaines ķīmiski farmaceitiskajā rūpnīcā par darba organizācijas un algu daļas vadītāju, Lopkopības mehanizācijas konstruktoru organizācijā par direktora vietnieku ekonomikas jautājumos, ražošanas apvienībā "Latvbiofarm" par ģenerāldirektora vietnieku ekonomikas jautājumos.[1]

1990. gadā A. Bulu ievēlēja par Latvijas Augstākās Padomes deputātu no 171. Olaines vēlēšanu apgabala, 1990. gada 4. maijā viņš nobalsoja par Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanu.[2] Strādāja pie uzņēmējdarbību regulējošo likumu sagatavošanas. 1992. A. Buls kļuva par ekonomikas ministra Arņa Kalniņa vietnieku.

Pēc deputāta pilnvaru laika beigām bija Olaines ķīmiski farmaceitiskās rūpnīcas direktors (1993—1997) un AS "Olainfarm" ekonomists.

Nesekmīgi kandidēja 1995. gada 6. Saeimas vēlēšanās no Tautsaimnieku politiskās apvienības saraksta “Tautsaimnieks”.[3]

2001. gadā sāka strādāt Ķekavas pagasta padomē par revidentu, vēlāk par juriskonsultu.[1] Šajā pašā gadā kandidēja pašvaldību vēlēšanās uz vietu Ķekavas pagasta padomē no partijas "Mūsu Zeme" saraksta, bet netika ievēlēts.

Apbalvojumi[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

2000. gadā Antonu Bulu apbalvoja ar trešās šķiras Triju Zvaigžņu ordeni, apbalvots arī ar 1991. gada barikāžu dalībnieka piemiņas zīmi.

Literatūra[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

  • Tālavs Jundzis. 4. maijs: Rakstu, atmin̦u un dokumentu krājums par Neatkarības deklarāciju. Fonds "Latvijas Vēsture", 2000.

Atsauces[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

  1. 1,0 1,1 Tāpēc, ka citādi nevar Arhivēts 2020. gada 23. septembrī, Wayback Machine vietnē. "Ķekavas novads" Nr. 06 (129), 2010. gada maijs
  2. Latvijas Republikas Augstākās Padomes vēlēšanas Arhivēts 2019. gada 23. decembrī, Wayback Machine vietnē. saeima.lv
  3. latgalesdati.du.lv