Aivars Berķis

Vikipēdijas lapa
Jump to navigation Jump to search
Aivars Berķis
Saeimas deputāts

Dzimšanas dati 1936. gada 24. septembrī (83 gadi)
Annas pagasts, Karogs: Latvija Latvija
Dzīvo Valsts karogs: Latvija Rīga, Latvija
Tautība latvietis
Politiskā partija Latvijas Zemnieku savienība
Profesija žurnālists
Augstskola Latvijas Lauksaimniecības akadēmija, Latvijas Valsts universitāte

Aivars Berķis (1936) ir latviešu mežsaimnieks, žurnālists un politiķis, Latvijas Zemnieku savienības biedrs, bijis Augstākās Padomes un 5. Saeimas deputāts, Saeimas priekšsēdētāja biedrs (1993—1995).

Dzīvesgājums[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Dzimis 1936. gada 24. septembrī Annas pagastā. Augstāko izglītību ieguva 1959. gadā Latvijas Lauksaimniecības akadēmijas (LLA) Mežsaimniecības un mežtehnikas fakultātē, līdz 1960. gadam strādāja par mežziņa palīgu Smiltenes mežrūpniecības Sikšņu mežniecībā, papildinājās LLA Meliorācijas un hidrotehnikas fakultātē. Mācījās Tautas universitātes Literatūras un mākslas fakultātē, no 1969. gada darbojās Latvijas Radio kā vecākais redaktors, komentētājs, Lauksaimniecības redakcijas vadītājs, līdztekus 1973. gadā pabeidza studijas Latvijas Valsts universitātes Vēstures un filoloģijas fakultātes Žurnālistikas nodaļā un 1986. gadā pabeidza divu gadu kursus Marksisma un ļeņinisma vakara universitātes Diplomātijas fakultātē.[1]

Atmodas kustības laikā Berķis 1990. gadā iestājās Latvijas Zemnieku savienībā un 1991. gada 16. februārī tika ievēlēts par pirmo šīs partijas priekšsēdētāju. 1991. gada augustā Berķi ievēlēja par Latvijas Augstākās Padomes deputātu no Aizkraukles 180. vēlēšanu apgabala deputāta mandātu nolikušā Imanta Ziedoņa vietā.[2] Pēc 1993. gada 5. Saeimas vēlēšanām Berķis kļuva par 5. Saeimas deputātu, 1994. gadā apguva parlamenta darba pieredzi Kanādā.

Apbalvojumi[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Literatūra[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

  • Tālavs Jundzis. 4. maijs: Rakstu, atmin̦u un dokumentu krājums par Neatkarības deklarāciju. Fonds "Latvijas Vēsture", 2000.

Atsauces[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]