Andris Felss

Vikipēdijas lapa
Jump to navigation Jump to search
Andris Felss
Latvijas Republikas Augstākās Padomes deputāts

Dzimšanas dati 1957. gada 3. oktobrī (64 gadi)
Valsts karogs: Padomju Savienība Krustpils rajons, Latvijas PSR, PSRS (tagad Karogs: Latvija Latvija)
Tautība latvietis
Profesija lauksaimnieks
Augstskola LLA

Andris Felss (dzimis 1957. gada 3. oktobrī Krustpils rajonā) ir latviešu lauksaimnieks un politiķis, bijušais Latvijas Augstākās Padomes deputāts (1990—1993).

Dzīvesgājums[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Dzimis 1957. gada 3. oktobrī Krustpils ciema "Vīnkalnos". Pēc Latvijas Lauksaimniecības akadēmijas Agronomijas fakultātes absolvēšanas bija kolhoza "Ļeņina karogs" agronoms, vēlāk priekšsēdētājs. Bijis PSKP biedrs, izstājies 1990. gadā.

Latvijas neatkarības atjaunošanas laikā 1990. gadā A. Felss tika ievēlēts par Latvijas Augstākās Padomes deputātu no 128. Kūku vēlēšanu apgabala. 1990. gada 4. maijā viņš nobalsoja par Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanu.[1] Darbojās Lauksaimniecības komisijā.

Beidzoties deputāta pilnvarām, A. Felss no 1993. gada bija Krustpils pagasta padomes deputāts un priekšsēdētāja vietnieks, vēlāk saimniekoja savā zemnieku saimniecībā "Vīnkalni"[2] Krustpils pagasta Prižos.

1997. gada pašvaldību vēlēšanās ievēlēts Krustpils pagasta padomē no Latvijas Zemnieku savienības saraksta. 2001. gadā ievēlēts no saraksta "Krustpils", bet 2005. gada pašvaldību vēlēšanās ievēlēts Krustpils pagasta padomē no partijas "Jaunais laiks" saraksta.

Apbalvojumi[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

2000. gadā A. Felsu apbalvoja ar trešās šķiras Triju Zvaigžņu ordeni.

Atsauces[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]