Vladimirs Hodakovskis

Vikipēdijas lapa
Vladimirs Hodokovskis
Latvijas Republikas Augstākās Padomes deputāts
Amatā
1990 — 1993

Dzimšanas dati 1940. gada 2. februārī (84 gadi)
Valsts karogs: Padomju Savienība Irkutska, Krievijas PFSR, PSRS (tagad Karogs: Krievija Krievija)
Dzīvo Valsts karogs: Latvija Rīga, Latvija
Tautība krievs
Politiskā partija
Augstskola

Vladimirs Hodokovskis (dzimis 1940. gada 2. februārī, Irkutskā, Krievijā) ir Latvijas krievu inženieris, pasniedzējs un politiķis. Bijis Latvijas Republikas Augstākās padomes deputāts, viens no deputātiem, kas nebalsoja par Latvijas neatkarības atjaunošanu. Bijušais Rīgas Civilās aviācijas inženieru institūta rektors (1988—1997). Bijis arī Baltijas Starptautiskās akadēmijas profesors. Dr. ing.

Politiskā darbība[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Bijis PSKP biedrs. V. Hodokovskis bija Latvijas Republikas Augstākās padomes deputāts (1990—1993),[1] ievēlēts no 31. Rīgas vēlēšanu apgabala. Viens no tiem deputātiem, kas nebalsoja par Latvijas neatkarības deklarāciju[2] un iesaistījās frakcijā "Līdztiesība". 1991. gadā V. Hodokovskis "Līdztiesības" frakciju pameta.

Pēc deputāta pilnvaru laika beigām darbojās partijā Par cilvēktiesībām vienotā Latvijā (PCTVL), pēc tam Latvijas Krievu savienībā, vēlēšanās kandidējot arī no citiem politiskajiem spēkiem.

2009. gadā nesekmīgi kandidēja Rīgas domes vēlēšanās no LSDSP saraksta. Piedalījās arī visās sekojošajās Saeimas vēlēšanās, netiekot ievēlēts parlamentā: 2011. gadā 11. Saeimas vēlēšanās no partijas "Par prezidentālu republiku" saraksta, 2014. gadā 12. Saeimas vēlēšanās no Latvijas Krievu savienības (LKS) saraksta un 2018. gadā 13. Saeimas vēlēšanās no šīs pašas partijas. 2020. gadā nesekmīgi kandidēja arī ārkārtas Rīgas domes vēlēšanās. Tāpat kandidēja un netika ievēlēts 14. Saeimas vēlēšanās.

Atsauces[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]