Rolands Repša

Vikipēdijas lapa
Jump to navigation Jump to search
Rolands Repša
Latvijas Republikas Augstākās Padomes deputāts

Dzimšanas dati 1956. gada 20. martā (65 gadi)
Rīga, Latvijas PSR (tagad Karogs: Latvija Latvija)
Tēvs Donāts
Profesija inženieris
Augstskola Rīgas Politehniskais institūts

Rolands Repša (1956) ir latviešu inženieris un sabiedriskais darbinieks, bijušais Latvijas Augstākās Padomes deputāts.

Dzīvesgājums[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Dzimis 1956. gada 20. martā Rīgā. Mācījās Rīgas 7. vidusskolā, kuru absolvēja 1974. gadā. Studēja Rīgas Politehniskajā institūtā, 1979. gadā ieguva inženiera - celtnieka kvalifikāciju ceļu un tiltu specialitātē. Strādāja par inženieri institūtā "Ceļuprojekts".

Atmodas kustības laikā Repša iesaistījās Latvijas Tautas frontes (LTF) veidošanā.

1990. gadā viņu ievēlēja par Latvijas Augstākās Padomes deputātu no 55. Rīgas vēlēšanu apgabala, 1990. gada 4. maijā Repša nobalsoja par Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanu.[1]

Pēc deputāta pilnvaru beigām darbojās partijā Latvijas Ceļš, bija Latvijas Biznesa konsultāciju fonda direktors. 2001. gada Rīgas domes vēlēšanās kandidēja no Latvijas Ceļa saraksta.[2] Studēja Rīgas Starptautiskajā biznesa institūtā, 2004. gadā ieguva maģistra grādu uzņēmumu un organizāciju vadībā. Strādāja par Eiropas Rekonstrukcijas un attīstības bankas (ERAB) Starptautisko konsultāciju programmas koordinatoru. Piedalījās 2019. gada Eiroparlamenta vēlēšanās no Jaunās konservatīvās partijas saraksta.[3]

Apbalvojumi[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

2000. gadā Repšu apbalvoja ar trešās šķiras Triju Zvaigžņu ordeni un goda zīmi par piedalīšanos 1991. gada janvāra barikāžu laika notikumos.

Literatūra[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

  • Tālavs Jundzis. 4. maijs: Rakstu, atmin̦u un dokumentu krājums par Neatkarības deklarāciju. Fonds "Latvijas Vēsture", 2000.

Atsauces[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]