Andrejs Rešetņikovs

Vikipēdijas lapa
Andrejs Rešetņikovs
Latvijas Republikas Augstākās Padomes deputāts
Amatā
1990 — 1993

Dzimšanas dati 1946. gada 6. novembrī (77 gadi)
Valsts karogs: Padomju Savienība Madona, Latvijas PSR, PSRS (tagad Karogs: Latvija Latvija)
Dzīvo Valsts karogs: Latvija Rēzekne, Latvija
Tautība krievs
Politiskā partija
Augstskola Ļeņingradas Dzelzceļa transporta inženieru institūts

Andrejs Rešetņikovs (dzimis 1946. gada 11. novembrī,[1] Madonā) ir Latvijas krievu dzelzceļnieks, inženieris un politiķis. Latvijas Republikas Augstākās padomes deputāts (1990—1993), nebalsoja par Latvijas neatkarības deklarāciju. Vairākkārt bijis ievēlēts Rēzeknes pilsētas domē.

Bijušais Daugavpils lokomotīvju depo darbinieks.

Politiskā darbība[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Bijis PSKP biedrs. Latvijas Republikas Augstākās padomes deputāts (1990—1993),[2] ievēlēts no 99. Rēzeknes vēlēšanu apgabala. Viens no tiem deputātiem, kas nebalsoja par Latvijas neatkarības deklarāciju[3] un iesaistījās frakcijā "Līdztiesība".

Politikā turpinājis darboties arī pēc Augstākās padomes deputāta pilnvaru beigām. 2009. gada Latvijas pašvaldību vēlēšanās ievēlēts Rēzeknes domē no apvienības "Saskaņas Centrs" saraksta, kā arī ievēlēts par domes priekšsēdētāja vietnieku. 2011. gadā nesekmīgi kandidēja 11. Saeimas vēlēšanās no apvienības "Saskaņas Centrs" saraksta. 2013. gada pašvaldību vēlēšanās atkārtoti ievēlēts Rēzeknes domē no šī paša saraksta, tāpat vēlētāju atbalstu guvis 2017. gada pašvaldību vēlēšanās, kad ievēlēts Rēzeknes domē no partijas "Saskaņa" saraksta.

Atsauces[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]