Andis Caunītis

Vikipēdijas lapa
Jump to navigation Jump to search
Andis Caunītis
Flickr - Saeima - 10.Saeimas deputāts Andis Caunītis.jpg
Andis Caunītis 2010. gadā

Dzimšanas dati 1971. gada 9. aprīlī (50 gadi)
Valsts karogs: Padomju Savienība Gulbene, Latvijas PSR, PSRS (tagad Karogs: Latvija Latvija)
Dzīvo Valsts karogs: Latvija Gulbenes novads, Latvija
Tautība latvietis
Politiskā partija
Profesija mežsaimnieks
Augstskola Latvijas Lauksaimniecības universitāte

Andis Caunītis (dzimis 1971. gada 9. aprīlī Gulbenē) ir latviešu mežsaimnieks un politiķis. Pārstāv Latvijas Reģionu apvienību (iepriekš partiju "Vienotība"), šobrīd ir Gulbenes novada domes priekšsēdētājs. Bijis 10. Saeimas deputāts.

Biogrāfija[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

A. Caunītis dzimis 1971. gada 9. aprīlī Gulbenē.[1] 1994. gadā absolvējis Latvijas Lauksaimniecības universitāti mežsaimniecības inženiera specialitātē.

Politiskā darbība[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Atmodas laikā bijis Latvijas Tautas frontes biedrs. Pirmo reizi Gulbenes pilsētas domes vēlēšanās kandidēja no Kristīgi demokrātiskās savienības 2001. gada pašvaldību vēlēšanās, taču netika ievēlēts. 2005. gada pašvaldību vēlēšanās, jau pārstāvot partiju "Jaunais laiks", A. Caunītis tika ievēlēts Gulbenes pilsētas domē. 2006. gadā A. Caunītis kandidēja 9. Saeimas vēlēšanās no "Jaunā laika" saraksta, netika ievēlēts.[2] 2009. gadā ievēlēts Gulbenes novada domē no "Jaunā laika" un "Pilsoniskās savienības" apvienotā saraksta.[3]

2010. gadā A. Caunītis kandidēja 10. Saeimas vēlēšanās jau no partijas "Vienotība" saraksta, un, lai arī netika ievēlēts, taču ieņēma partijas biedra Arta Pabrika vietu Saeimā, kad tas kļuva par ministru. Pēc 10. Saeimas atlaišanas 2011. gadā A. Caunītis kandidēja ārkārtas Saeimas vēlēšanās,[4] taču netika ievēlēts.

2012. gada aprīlī A. Caunītis kļuva par Gulbenes pilsētas pārvaldes vadītāju.[5] 2013. gada pašvaldību vēlēšanās viņš bija "Vienotības" deputāta kandidāts un saraksta līderis uz vietu Gulbenes novada domē un tika ievēlēts. Pašvaldības sasaukuma laikā divreiz atteicies no iespējas kļūt par Saeimas deputātu amatu atstājušo kolēģu vietā. 2017. gada pašvaldību vēlēšanās atkal ievēlēts Gulbenes novada domē. 2018. gadā izstājies no partijas "Vienotība" un pievienojies organizācijai "Sabiedrība centriskai politikai". Ievēlēts par Gulbenes novada domes priekšsēdētāja vietnieku. Nesekmīgi kandidēja 12. Saeimas vēlēšanās no Latvijas Reģionu apvienības saraksta.

2021. gada Latvijas pašvaldību vēlēšanās A. Caunītis tika ievēlēts Gulbenes novada domē no Latvijas Reģionu apvienības un jaunā sasaukuma pirmajā darba dienā ievēlēts par domes priekšsēdētāju.

Atsauces[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Ārējās saites[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]